top of page

Froelke Kamila


Od kilkunastu lat pracuję w branży mody ślubnej prowadząc z mężem Salon Ślubny Bianka w Starogardzie Gdańskim. Rosnące zainteresowanie modą oraz chęć tworzenia własnych kolekcji pokierowały mnie na Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie z wyróżnieniem ukończyłam kierunek projektantka mody.


Od kilku lat z rzędu jestem w pierwszej piątce w rankingu polskich projektantów Polskiej Akademii Mody. Byłam wielokrotnie nagradzana, dwukrotnie „Złota Pętelką” Polskiej Akademii Mody. Moje kolekcje prezentowałam na największych wybiegach mody, między innymi na Fashion Week w Berlinie, Mediolanie, Rzymie i Nowym Jorku. Jestem pierwszą w Polsce projektantką, która na arenie międzynarodowej kreuje modę na Kociewie nazywaną polską Dolce Gabana.


Projekty zainspirowane są dziedzictwem Kociewia, które wciąż rozkwita jak łąki na kociewskich polach. Wprowadziłam do kolekcji awangardę, a moje projekty przenoszą widza do eleganckiego świata pełnego koloru. Awangarda Kociewska to również kolekcja pięknych czepców haftowanych ręcznie. Wrażliwa na piękno otaczającego mnie świata chętnie tworzę wymyślne kreacje na charytatywne pokazy mody.


Charakteryzują mnie dbałość o szczegóły, zmysłowosć, estetyka oraz niesamowita fantazja. Zwiedziłam świat, by podążać za trendami mody i swoim klientkom dostarczyć luksusu i elegancji.


Comments


logo-01.png
bottom of page