top of page

Plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza 2022

LOGO AMBASADORKI.png
ilustracja2022 4B.png
ilustracja2022 2B.png

Q: Kto może startować w plebiscycie?

  • ​Autorki, artystki i animatorki, które ukończyły 18 lat i zamieszkują wsie oraz miasta poniżej 50 tys. mieszkańców położone na terenie województwa pomorskiego, a ich aktywność wzbogaca kulturę regionu.

  • W konkursie mogą wziąć udział kobiety zajmujące się działalnością artystyczną zarówno społecznie, jak i zawodowo.

ilustracja2022 3B.png

Q: Kim jest Ambasadorka Kultury Pomorza?

Tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza nadawany jest artystkom i animatorkom, które angażują się w rozwój kultury regionalnej. Ich twórczość nawiązuje do tradycyjnej lub współczesnej kultury Pomorza. Poprzez indywidualny samorozwój, Ambasadorki promują środowiska lokalne i wzmacniają tożsamość społeczną opartą na wartościach etnicznych.

Konkurs realizowany jest w ramach programu EtnoPolska, który służy rozwijaniu działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022. Organizatorem konkursu jest Fundacja WIEM I UMIEM.

Fundacja WIEM I UMIEM

Nasza historia

Fundacja WIEM I UMIEM została utworzona w 2011r. celem inicjowania i wspierania projektów na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Od czasu powstania organizacja przeprowadziła szereg działań z zakresu edukacji, kultury, wolontariatu i integracji społecznej na terytorium Trójmiasta, na Pomorzu, w całej Polsce i w internecie. Z działań fundacji skorzystały tysiące beneficjentów z Gdańska, Trójmiasta i całej Polski. Są one realizowane we współpracy z podmiotami prywatnymi, publicznymi i pozarządowymi, adresowane są do rodzin, kobiet, młodzieży i seniorów.

Nasza misja

Realizujemy i wspieramy działania, które pomagają osobom traktować swoje życie jako dar i zadanie. Towarzyszy nam przekonanie, że można i warto choćby minimalnie zmieniać bieg historii. Cenimy ambicję i zaangażowanie w pozytywne zmiany. Innowator to człowiek, który wie czego światu brakuje i umie mu to dać. 

Dowiedz się więcej:

full_TBJzqmAF-2-2.jpg
logo-01.png
bottom of page