top of page

Bielicka Magda


Jestem autorką powieści, opowiadań i bajek dla dzieci, a także wieloletnią dziennikarką prasy lokalnej. Obecnie pracuję jako PR-owiec i redaktorka naczelna „Gminnych Stron”. Publikuję również w regionalnych czasopismach o charakterze publicystycznym i artystycznym. Moje opowiadania były nagradzane i wyróżniane w ogólnopolskich konkursach, a bajki o mysich braciach Telepatku i Melepetku otrzymały zacny tytuł „Książki Przyjaznej Dziecku”.


Nie tylko piszę, ale przede wszystkim czytam w dużych ilościach, dzieląc się opiniami na Facebooku, każdorazowo entuzjastycznie zachęcając do czytania. O książkach mogę rozmawiać bez końca. Zarówno tych dla dorosłych, jak i dla dzieci, bo swoim pociechom czytam od maleńkości i głośno mobilizuję do tego wszystkich rodziców. Chętnie uczestniczę w spotkaniach autorskich, zwłaszcza z dziećmi, którym czytam swoje bajki. Z młodzieżą zaś prowadzę warsztaty dziennikarsko – pisarskie, zawsze podkreślając ogromną rolę czytania w życiu. Dorośli znajomi sami zwracają się do mnie o polecenie dobrej lektury, a czasem o wypożyczenie z domowej biblioteczki.


Uczestniczę w festiwalach literackich – jako widz i jako moderator. Mocno interesują mnie sprawy lokalnej społeczności, o których piszę w „Gminnych Stronach”.POWIAT GDAŃSKI


18 komentarzy
logo-01.png
bottom of page