top of page

Wojciechowska MałgorzataPrzez lata byłam nauczycielką oraz dyrektorem przedszkola. Zawsze drzemał we mnie duch kultury i sztuki, ale to na emeryturze zaczęłam spełniać się artystycznie.


W 2004 roku zostałam członkinią zespołu folklorystycznego „Nadolanie”, gdzie śpiewałam i opowiadałam kaszubskie dowcipy. Wraz z zespołem odbyłam tournée po kraju i zagranicą. W 2009 roku krzewiłam kulturę i regionalizm oprowadzając turystów po Skansenie kaszubskim w Nadolu. W 2012 roku zostałam studentką Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie rozwijałam swoje zdolności malarskie oraz teatralne w grupie teatralno-kabaretowej „Alebabki”. Zagrałam w wielu sztukach, takich jak: „Shirley Valentine”, „Super Susan”, „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, czy „Cafe Luna”. W Sztuce „Shirley Valentine” zagrałam również w języku rosyjskim w Kaliningradzie. W 2012 roku wstąpiłam w szeregi Stowarzyszenia Twórców Niezależnych Amarant, gdzie spełniam się do dziś.


Biorę udział w różnych plenerach malarskich. W roku 2019 zorganizowano mój wernisaż, na który przybyło wielu znamienitych gości. Moje obrazy wystawione są obecnie w Galerii Stolemowie Kultury i cieszą oko mieszkańców oraz turystów. Zarówno spełniając się w muzyce, teatrze, jak i malarstwie zdobywałam nagrody i wyróżnienia, w tym indywidualne, za szczególne zdolności kabaretowe.


Zawsze interesowała mnie społeczność lokalna i jej problemy, a praca z ludźmi daje mi ogromną satysfakcję. Dziś jestem szczęśliwym człowiekiem spełniającym się twórczo.


Moja jesień życia jest pędzlem malowana.POWIAT WEJHEROWSKI


logo-01.png
bottom of page