top of page

Wiśniewska Katarzyna


Tradycje rękodzielnicze przekazali mi rodzice. Zarówno miłość do drewna, jak i pasję malowania wyniosłam z domu.


Damnickie anioły tworzone są w domowej pracowni, na deskach pozyskanych ze starych stodół. Można je bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ wyróżniają się prostą kreską oraz żywą kolorystyką charakterystyczną dla malarstwa ludowego. Anioły malowane na drewnie stanowią dla mnie ważny element życia. Inspiracją są dla mnie ludzkie twarze spotykane na co dzień oraz kolory damnickiego krajobrazu.


Poprzez zachwyt nad pięknem lokalnych zabytków i chęć ratowania od zapomnienia zabytkowej architektury powstała książka dla dzieci. Ilustracje przygotowywałam wspólnie z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. "Malarska opowieść o pałacu baronowej Klary" to książka, która zaprasza do Damnicy i rozbudza ciekawość oraz świadomość dziedzictwa kulturowego. Warsztaty malarskie prowadzone przeze mnie w roku 2022: Etnofestiwal Damnica 26.06 oraz Słupsk 2.3 w ramach promocji Centrum Kultury Powiatu Słupsk.


Murale tworzę charytatywnie już od kilkunastu lat w różnych placówkach edukacyjnych na terenie powiatu słupskiego. Wyróżniają się one oryginalną techniką polegająca na tworzeniu konturów kompozycji za pomocą taśmy malarskiej.POWIAT SŁUPSKI


logo-01.png
bottom of page