top of page

Rutka-Napiwodzka Agnieszka


W roku 2010 ukończyłam studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa uzyskując tytuł magistra (pracownia prof. Adama Wsiołkowskiego) oraz Studium Pedagogiczne dla studentów ASP w Krakowie (Katedra Edukacji Artystycznej).


Od 2012 r. prowadzę autorską, niekomercyjną pracownię-galerię w Koślince koło Sztumu (Galeria Ligo: https://www.youtube.com/watch?v=PBschCa-CC4). Jest to miejsce własnej pracy twórczej, ale też (a być może przede wszystkim) miejsce spotkań, wystaw, warsztatów, inicjatyw promujących szeroko rozumianą kulturę wizualną, a także uzupełniających formację szkolną w dziedzinie sztuk plastycznych.


W ramach działalności galerii organizuję wystawy i prowadzę warsztaty dla dzieci i dorosłych. Niektóre warsztaty były częściowo dofinansowywane: w 2016 w ramach Programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016”, w roku 2022 w ramach Stypendium Kulturalnego Powiatu Sztumskiego – warsztaty „Namaluj obraz w Galerii Ligo”, czy we współpracy ze Sztumskim centrum Kultury jak w roku 2014. Od 2021 jestem nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie.POWIAT SZTUMSKI

logo-01.png
bottom of page