top of page

Patok Halina


Z chwilą, kiedy zaczęłam zdobywać umiejętności malarskie, z chwilą kiedy moje prace zaczęły sprzedawać się w naszej Galerii SW "Stolemowie Kultury", moja pozycja jako KOBIETY w domu diametralnie wzrosła. Jako żona, babcia i prababcia stałam się osobą ZAUWAŻALNĄ a nie tylko przyrządzającą posiłki!


Miałam swoją wystawę indywidualną w CK Gniewino, biorę udział w każdej naszej (czytaj STN Amarant) wystawie zbiorowej, otrzymałam statuetkę "Zasłużony dla Gminy Gniewino" ale to tylko suche fakty.


Moja koleżanka napisała "wiek to tylko stan umysłu". A ja wiem teraz, że jestem Halina Patok - artysta plastyk (choć amatorka).


Każdy z nas ma jakiś talent. Sztuką jest go odnaleźć, pielęgnować i rozwijać go. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że to co robi jest twórczością. Ja odnalazłam się w malarstwie i w tej materii uwalniam swoje emocje, nadzieję i pragnienia. W STN Amarant czuję się ważna i potrzebna. Nie chciałabym aby coś się zmieniło. "Chwilo trwaj" - to moje plany na przyszłość.POWIAT WEJHEROWSKI


logo-01.png
bottom of page