top of page

Majer-Szreder Wioletta


Jestem wolontariuszką - działaczką społeczną w dziedzinie animacji kultury, pomysłodawczynią i koordynatorką Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Amatorskich „Wieżowisko”, który zainaugurowałam 14 lat temu – odbyło się już 13 przeglądów, łączących pokolenia, gdyż nie ma ograniczeń co do kategorii wiekowych, w „Wieżowisku” biorą udział zespoły od dziecięcych po seniorów.


Z zawodu i powołania jestem nauczycielką, finalistką konkursu „Nauczyciel Pomorza”, doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, arteterapeutką. Jestem także poetką – publikuję wiersze w almanachach poetów ziemi wejherowskiej. Ponadto jestem jurorką konkursów literackich.


Od kilkunastu lat propaguję działalność teatrów amatorskich, założyłam i prowadzę od 2010 roku Teatr pod Wieżą w Gniewinie, z którym wystawiłam wiele spektakli z repertuaru współczesnej dramaturgii. Dwa spektakle o tematyce historycznej i związane z mieszkańcami Pomorza wyreżyserowałam na podstawie własnych scenariuszy („Maks i Aldona”, „Kisielin”).


Spektakle wystawialiśmy w wielu miejscach w Polsce oraz braliśmy udział w konkursach, w których zdobywaliśmy nagrody. Jako członkini Koła Gospodyń Wiejskich zrealizowałam kilka projektów teatralnych z młodzieżą i dorosłymi w mojej wsi.POWIAT WEJHEROWSKI


5 komentarzy
logo-01.png
bottom of page