top of page

Kubik Sylwia


Jestem autorką serii powiślańskiej, żuławskiej oraz pojedynczych powieści, których akcja osadzona jest na Pomorzu. W moich utworach, oprócz perypetii bohaterów, przemycam wiele ciekawostek regionalnych. Ponadto opisuję historię, kuchnię oraz krajobrazy Powiśla i Żuław.


Przez czytelniczki i bibliotekarki jestem nazywana Ambasadorką Powiśla i Żuław, gdyż nie tylko w książkach, ale i na spotkaniach autorskich promuję te regiony przybliżając innym ich historię oraz walory krajoznawcze.


Moje powieści cieszą się dużą popularnością. Książka „Miłość pod naszym niebem” została uznana w plebiscycie organizowanym przez serwis Granice.pl, za Książkę Roku 2020 w kategorii: proza polska.


Każda z moich powieści osadzona jest w konkretnym zakątku Pomorza, który dzięki fabule, przybliżam czytelnikom. Przedstawiam, to co minione, ale i to, co wciąż kultywowane na tym terenie, np. Tradycję wytwarzania fliz, gotowanie wg starych receptur.


W mediach społecznościowych prowadzę cykle tematyczne, w ramach, których organizuję transmisje online. Tworzę też posty z ciekawostkami regionalnymi, historycznymi i kulinarnymi.


Cała moja działalność opiera się na pisaniu powieści oraz promowaniu mniej znanych zakątków Pomorza.POWIAT SZTUMSKI


Comments


logo-01.png
bottom of page