top of page

Krasoń Olga


Od 12 lat zajmuję się muzyczną tradycją polskiej wsi. Choć urodziłam się na Pomorzu, pulsuje we mnie krew przodków z Mazowsza, Lubelszczyzny, Wielkopolski i Kujaw.


Wraz z zespołem Akademia Głosów Tradycji, którego jestem współzałożycielką i liderką, poszukujemy i śpiewamy pieśni zewsząd, bo z różnych stron Polski przybyli niegdyś na Pomorze nasi przodkowie. Wiedzą i zdobyczami dzielimy się chętnie z wszystkimi zainteresowanymi.


Działam w Towarzystwie Miłośników Gdyni, ale również w moim mieście, w Rumii. Organizuję koncerty, warsztaty śpiewu, tańca i rękodzieła oraz inne wydarzenia związane z muzyką tradycyjną. Aktualnie koordynuję projekt, którego efektem będzie muzyczny spektakl w reż. Ewy Ignaczak. Zapraszam na premierę aliażu teatru, śpiewu tradycyjnego i prozy do Teatru Gdynia Główna już jesienią b.r.


Od 5 lat wykonuję kwiaty z bibuły, wzorując się na tradycyjnych technikach. Kwiatowe korony ozdabiają głowy śpiewaczek mojego zespołu. Z papierowych kwiatów wykonuję biżuterię, lampy i inne przedmioty użytkowe. Aktualnie moje prace można oglądać na wystawie „Rozkwitanie tradycji. Kulturowe obrazy kwiatów” w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.POWIAT WEJHEROWSKI


logo-01.png
bottom of page