top of page

Kaszubowska Małgorzata


Małgorzata Kaszubowska, urodzona gdańszczanka. Po 25 latach spędzonych poza domem, występując jako muzyk na największych pasażerskich statkach, postanowiłam osiąść w Gmienie Szemud w uroczej osadzie Grabowiec. Od tego czasu udzielam się artystycznie, przekazując swoją pasję wszystkim tym, dla których sztuka jest ważna.


Jako instruktor muzyki i rękodzieła w placówce kulturalnej, która powstała w 2018 roku, przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w 2020 r. byłam odpowiedzialna za realizację III Szemudzkich Dni Dziedzictwa Kulturowego, „Kaszubskie rękodzieło, śpiew i muzyka”. W trakcie trwania pandemii przeprowadziłam liczne warsztaty online, między innymi podstawy nauki gry na flecie prostym, tworzenie małych form z wikliny papierowej, podstawy akwareli, rysowanie zen tangle czy origami.


Od 4 lat rozwijam pracownię ceramiczną w Akademii Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych w Donimierzu, przy GCKSiR w Szemudzie. Dzięki mojej pasji, powstała grupa ceramiczek, która bierze udział w plenerach. Pierwszy Plener Ceramiczny odbył się w 2021 oraz kolejny, II Pomorski Plener Ceramiczny - edycja wiosenna w 2022r. W przygotowaniach jest już kolejny Plener - edycja zimowa.POWIAT WEJHEROWSKI


logo-01.png
bottom of page