top of page

Fedde Daria


Jestem absolwentką trzech fakultetów na Uniwersytecie Gdańskim: archeologia, etnofilologia kaszubska oraz krajoznawstwo i turystyka historyczna, a także Programista Python w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Śpiewam od ponad 20 lat, jestem współzałożycielką zespołu Vatra – Pieśni Tradycyjne. Udzielam się kulturowo i wolontariacko, ukończyłam Konserwatorium Teatralne Korkoro, występowałam w Teatrze Szekspirowskim, śpiewałam w Chojnickim Chórze Kameralnym oraz w Akademii Laboratorium Pieśni. Jestem z wykształcenia nauczycielką języka i kultury kaszubskiej.


Moim celem jest promowanie pieśni tradycyjnych z różnych regionów świata oraz lokalnych kultur. Systematycznie prowadzę zajęcia śpiewu dla chętnych, w ramach rozwoju osobistego oraz zwiększenia świadomości kulturowej uczestników. Prowadzę także społecznie zajęcia malarskie, w których uwalniamy kreatywność poznając teorię. Dodatkowym atutem zajęć jest ich forma relaksacyjna, dostępna dla każdej grupy wiekowej, bez względu na doświadczenie, etniczność, czy bariery społeczne.


Moim marzeniem jest pomagać śpiewem i malarstwem osobom, które czują, że „stoją obok”, borykają się z nieśmiałością lub samotnością. Pragnę poprawić ich komfort życia i nauczyć cieszyć się chwilą ze współuczestnikami.


Można być artystą mimo wszystko.POWIAT CZŁUCHOWSKI

logo-01.png
bottom of page