top of page

Chmiel Dorota


Mieszkam w Główczycach i to właśnie tutaj aktywnie działam. Prowadzę plenery oraz warsztaty malarskie i graficzne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów z Gminy Główczyce. Organizuję wystawy prac swoich uczniów, udzielam się w wydarzeniach artystycznych i licznych projektach. W 2020 roku założyłam Pracownię Rysunku i Malarstwa oraz Pracownię Linorytu w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach, gdzie skrupulatnie dbam o lokalne talenty plastyczne.


Odpoczywam malując oraz tworząc linoryty, a także opiekując się swoimi zwierzętami, które są moimi najlepszymi przyjaciółmi. Inspiracji szukam w pięknie otaczającej przyrody oraz w historii regionu. Fascynują mnie dzieje ludności słowińskiej, a słowińska architektura była punktem wyjścia do mojej pracy dyplomowej, w której stworzyłam projekt domku letniskowego, formą i wnętrzem nawiązującego do dawnych słowińskich chat.


Nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych, a także miłe komentarze ze strony osób uczestniczących w moich zajęciach motywują mnie do dalszej pracy twórczej i rozwijania swojego talentu.POWIAT SŁUPSKI

logo-01.png
bottom of page