top of page

Babczyńska Emilia


Początki dziewiarstwa ręcznego, zwanego też niekiedy trykotarstwem, sięgają pierwszych wieków naszej ery. Najstarszymi zabytkami prezentującymi tę technikę są dwupalczaste koptyjskie skarpety. Dziewiarstwo było przekazywane z rąk do rąk od naszych babć i prababć. Na drutach dziergałam już jako kilkuletnie dziecko. Zdolności i miłość do dziergania odziedziczyłam właśnie od mojej baci, która wtajemniczyła mnie w cały ten piękny świat. Nawiązując do położenia geograficznego naszego kraju postawiłam na produkty typowo nadmorskie - rozgwiazdy, muszle.


Produkty Babemi są produktami „dopieszczonymi" i idealnie równymi. Jak można się domyśleć, wystarczy, że wyciągnie się jedno, czy dwa oczka wyżej szydełkiem, aby cała praca wyszła „krzywo". Ja zwracam na to szczególną uwagę. Staram się, aby szwy były ukryte na tyle, ile jest to możliwe. W produkcie nie ma zazwyczaj widocznego początku ani końca pracy.


Moja aktywność twórcza nawiązuje do stylu „Slow Life" - życia w zwolnionym tempie, z dala od codziennej bieganiny w korporacji (z której się uwolniłam).POWIAT WEJHEROWSKI


Comments


logo-01.png
bottom of page